Uklidněte své pacienty moderním vybavením a přístupem

Zubař? Pro mnoho lidí enormní strašák, ale proč se vlastně bojíme? Strach se většinou rodí v již v dětství. Strach byl způsoben nevhodným lékařem, cizími prsty v ústech, zvukem zubní vrtačky nebo nehezkým vybavením ordinace. Právě tento nepříjemný pocit nás pronásleduje celý zbytek života a zejména pokaždé, když se blíží termín návštěvy dentisty.

Povrchy pro víceúčelové hřiště

Každá obec by si zasloužila pro rozvoj pohybu a osobnosti nejen dětí solidní víceúčelové hřiště. Dříve to nebyla tak složitá záležitost, když nároky byly nulové a stačil asfaltový nebo travnatý plácek. Dnes si různé sporty vyžadují speciální povrchy a někdy je těžké skloubit vše dohromady. Nejideálnější povrch, který je vhodný pro téměř všechny sporty, je koberec z umělé trávy. Tenis se na něm hraje standardně, basketbal a házená s nižším odskokem taky nemá problém. Pochopitelně se na takovém koberci dá hrát fotbal a je možné na něj v zimě vytvořit ledovou plochu. Má však své nevýhody a tím je písek, který poměrně dost klouže a v zimě je tento povrch ještě více kluzkým. Moderní řešením víceúčelových hřišť je pak povrch polyuretanový značky Conipur, který imituje tartan a je více odolný proti skluzovosti a znečištění.

Radiovizualizace

Radioviziografie (RVG) umožňuje digitální rentgenové vyšetření zubů a snímky. Rozdíl mezi tradičním rentgenem a radioviziografií spočívá v médiu, které zachycuje rentgenové paprsky. Místo filmové fólie citlivé na rentgenové záření se využívá speciální senzor, který převádí zachycené záření do digitální podoby. Snímek se díky tomu ihned zobrazuje na monitoru počítače. Intraorální radioviziografie se používá k detailnímu vyšetření jednotlivých zubů a kosti v okolí zubu. Tento RTG přístroj je obvykle umístěn přímo v ordinaci vedle křesla. Slouží k základní diagnostice onemocnění zubů (zubní kaz, záněty v kosti, parodontóza), ale také ke kontrole kvality ošetření (ošetření kořenových kanálků, přesnost korunky či výplně). Velmi rychle a snadno tak zubní lékař může získat informace, které potřebuje pro přesnou léčbu. Intraorální radioviziografie umožňuje dvourozměrný obraz, který lze dále digitálně zpracovávat jako rentgen zubů.

Stomatologické nástroje

Stomatologické nástroje tvoří kompletní vybavení zubních ordinací. Základem je stomatologická souprava, jejíž středobodem je křeslo se světlem, na kterém sedí či leží pacient. Díky intraorálním kamerám, které jsou opravdu malé a je v nich zabudovaná mikrokamera, je možné zjistit příčinu problému se zuby. Pokud tato kamera neodhalí potřebné informace, musí se pacient podrobit rentgenovému záření, které je pak skrze digitalizaci přetaveno v kvalitní snímek. Mezi výbavu endodoncie patří různé apexlokátory, endomotory a obturační jednotky. To vše jsou stomatologické nástroje, které nejvíce vyrábí firma KaVo, nebo Gendex, nebo Leica. Při vybavení zubních ordinací je tedy opravdu z čeho vybírat.