Přívěšky z drahých kamenů a minerálů

Přívěšky z drahých kamenů byly oblíbené už před mnoha stovkami let a jejich oblíbenost v průběhu času rozhodně neklesla. Existuje mnoho různých důvodů, proč je tento typ šperků tak oblíbený. Nad některými z nich se v tomto článku zamyslíme.

přívěšky žluté zlato

Při psaní nás napadly tyto základní body, které bychom rádi rozvedli dál:

  • Pocit luxusu
  • Léčivé vlastnosti
  • Byl to dárek
  • Doplnění outfitu

Pocit luxusu

Někdo nosí přívěšky z drahých kamenů proto, že mu dávají pocit luxusu. S tím se zvyšuje i sebevědomí člověka. A to se hodí především u těch, kteří pracují na vysokých pozicích a určitou úroveň sebevědomí prostě potřebují. Vůbec se jim nedivíme, přívěšek s obrovským barevným kamenem oprostřed vám opravdu umožní cítit se jako jiný člověk.

Léčivé vlastnosti

Potom jsou tu lidé, kteří věří v léčivou sílu kamenů. My jsme to nikdy nezkoušeli, takže jejich účinky nemůžeme potvrdit ani vyvrátit. Když se ale s takovým člověkem dáte do řeči, většinou o tom mluví docela nadšeně. Jde vidět, že si o vlastnostech kamenů hodně načetl a že ho to opravdu zajímá. A co bychom to byli za lidi, kdybychom jim kazili radost tím, že jim to budeme vyvracet.

Byl to dárek

I takoví lidé se najdou. Dostali přívěšek, který se jim nijak extra nelíbí, ale nosí ho proto, že se s dárcem každý den potkávají. Je tady otázka, proč mu raději neřeknou pravdu - mohl by šperk vyměnit za jiný a pořád by to technicky byl dárek, co myslíte?

Doplněk outfitu

A šperky jsou pořád hlavně doplněk a taky se tak nosí. Přívěšky žluté zlato jsou nesmrtelná klasika, kterou nosí skoro každý. V posledních letech také vzrostla oblíbenost u přívěšků z bílého zlata, na kterých nádherně vyniknou hlavně světlé kameny.

přívěšky žluté zlato

Napadá vás ještě nějaký důvod, proč přívěšky z drahých kamenů nosit?